Prisma odavdab sadade toidukaupade hindu

PRESSITEADE
18.01.2021

Viimasest Prisma Peremarketi tellitud uuringust ilmneb, et enamiku Eesti inimeste arvates on toiduhinnad liiga kallid – hindu peavad kõrgeks 51% ning liiga kõrgeks 19% vastanutest. Alates tänasest langetab Prisma püsivalt sadade toodete hindu.
Uuringus küsitletud leidsid, et Eesti toiduhinnad ei ole proportsionaalsed palgatasemega ning on liiga kõrged võrreldes teiste riikide hindadega. Samuti märkisid osalejad, et nende sissetulekust kulub liiga suur osakaal toidule ning tervislik ja värske toit on ülemäära kallis. Tulemused näitavad, et toiduhinnad teevad inimesed murelikuks. Uuringu järgi kulub ligi veerandil inimestel toidule pool või isegi rohkem sissetulekust.
Prisma on otsustanud, et alates 18. jaanuarist langetavad nad üle 300 toidukauba hinda. „Paljudel Eesti peredel on koroonaviiruse tõttu majanduslik olukord märgatavalt halvenenud ja üha suurem summa sissetulekust kulub toidule. Just seetõttu otsustasime, et langetame püsivalt sadade toodete hindu ning soodushinnaga tooteid leiab igast tootegrupist. Meie eesmärgiks on pakkuda mitmekesist ja laia valikut tooteid erinevatest hinnaklassidest, nii et iga Prisma klient leiaks omale sobiva toote,“ ütles Prisma Eesti maajuht Teemu Kilpiä.
Emori uuringu vastajatest 80% eelistab stabiilselt odavaid hindu lühiajalistele sooduskampaaniatele. Kilpiä sõnul otsivad inimesed praegusel keerulisel ajal stabiilsust. „Tahame olla kõige madalamate hindadega toidupood Eestis. Kliendid võivad meie peale kindlad olla ning igas Prisma kaupluses on hinnad igapäevaselt madalad.“
Kilpiä lisas, et hinnalanguse suurus on tootepõhiselt erinev ja Prisma poolt pakutud soodne hind on kõige odavam jaeturul pakutav hind ning turuhinna muudatustele reageerib Prisma kiiresti.
Alates märtsist täiustab Prisma ka oma Konto lojaalsusprogrammi ning Prisma klientidel on boonusraha võimalik koguma hakata juba esimesest ostust. Täpsem teavitus Prisma klientidele tuleb veebruaris.
TOP 10 toodet, mille hinda püsivalt odavdatakse:

Prisma Peremarket AS tegutseb Eestis alates 2000. aastast. Ketil on Tallinnas, Tartus ja Narvas ühtekokku üheksa kauplust, mis pakuvad koos tugiüksusega tööd pea 900 inimesele. Prisma on kõige laiema valiku ja ühe soodsaima ostukorviga poekett Eestis. Prisma Peremarket kuulub kaubanduskontserni S-Grupp, mis tegutseb Soome, Eesti ja Venemaa turgudel.
Kantar Emori läbi viidud uuringu valimisse kuulus 1140 inimest vanuses 14-40 aastat. Uuring viidi läbi perioodil 10.-16.12.2020.

Tee oma ostud ePrismas!