💚 "Telli ja tule järele" alates 0€ ning kojuvedu alates 2€. 
Üle 100€ tellimustele koodiga TASUTA100MIN tasuta kohaletoimetamine!

Eesti elanikud on suured rohenäpud, selgub Prisma kliendiküsitlusest. Üle poole ehk 54% uuringus osalejatest vastas, et juba kasvatavad või plaanivad sel aastal esmakordselt kasvatada aiasaaduseid.

47% vastanutest on juba varem aiasaadusi kasvatanud ja plaanib seda teha ka sel aastal, 7% protsenti soovib sel aastal aga esimest korda aiasaaduseid, näiteks köögivilju ja maitserohelist kasvatama hakata.

Kõige agaramad rohenäpud elavad Raplamaal, kus aiasaaduste kasvatamisega tegeleb koguni 74% elanikest. Palju kasvatatakse ka pealinnast väljaspool asuvates Harjumaa piirkondades, kus aiatöödega tegeleb 67% inimestest. Tartumaal kasvatab aiasaaduseid 60% inimestest, Tallinnas 44%.

“Näeme ka enda kaupluste ostustatistikast, et kevaditi ostetakse lisaks toidukaubale meie poodidest üha enam mitmesuguseid aiatarbeid nagu mulda, väetist, seemneid, väiksemaid aiatööriistu ja taimi. Eesti inimesed on alati olnud suured isekasvatajad, aga viimastel aastatel on see muutunud veelgi trendikamaks,” kommenteeris Prisma Peremarketi tööstuskauba kategooriate juht Merit Uus. Ta tõi välja, et viimaste nädalate hitt-tooteks ongi saanud aiamaa must muld.

Aprilli keskpaigast on Prisma hüpermarketites avatud eraldi aia-ala, suurimad neist asuvad Tallinnas Rocca al Mare Prismas, Tartus Annelinna Prismas ja Narva Prismas.

Erinevalt aiasaadustest on lilletaimede ise kasvatamine vähem populaarne: vaid 16% eelistab lilled ise kasvatada, 46% vastanutest ostab lilletaimed poest. Ka siin on Raplamaa inimesed suurimad isetegijad: 26% Raplamaa elanikest kasvatab ka lilletaimi ise. Populaarsem on lilletaimede kasvatamine ka Ida-Virumaal, kus sellega tegeleb 22% vastanutest.

Prisma Peremarket AS tegutseb Eestis alates 2000. aastast. Ketil on üle Eesti ühtekokku 14 kauplust, mis pakuvad koos tugiüksusega tööd ligi 900 inimesele. Prisma on kõige laiema valiku ja kõige soodsama ostukorviga poekett Eestis, ePrisma on Eesti suurima valikuga veebipood. Prisma Peremarket kuulub kaubanduskontserni S-Grupp, mis tegutseb Eesti ja Soome turul.

Prisma viis kliendiuuringu läbi 6.-15.märtsil 2023 ning uuringus osales 15 687 Prisma Konto klienti.