Uus ePrisma testversioon on avalik. Tule ja testi meie tulevast epoodi (hetkel veel tellida ei saa) ning anna tagasisidet. Töötame kõvasti, et avada võimalus toodete tellimisele ja pakkuda muid funktsioone! 🙂

Prisma jätkab keerulistest majandustingimustest hoolimata investeerimist

Prisma alustab juunis keerulistest majandustingimustest hoolimata Eesti suurima hüpermarketi, Rocca al Mare Prisma uuendamist. 2023. aastal kasvatas Prisma oma müügitulu ning kuna toidukorvi puhul lähtuvad tarbijad eelkõige hinnast, jätkab Prisma odavaimate hindade pakkumisega.

„Pärast kogu jaekaubandussektorile keerulist 2023. aastat jätkab Prisma oma tugevustesse panustamisega – soovime endiselt pakkuda kõige laiemat sortimenti, meeldivamat ostukeskkonda ja madalamaid hindu. Seetõttu otsustasime juunis alustada Rocca al Mare Prisma uuendamisega, mis kestab juuli lõpuni. Pood jääb uuendustööde ajal avatuks ning kõik ostud saab endiselt mugavalt ära teha,“ sõnas Prisma Eesti maajuht Teemu Kilpiä.

2023. aastal kasvas Prisma Peremarketi müügitulu 7,4% võrra 273 miljoni euroni ning poeketi tulemused võrreldes 2022. aastaga paranesid. Samas vähenes kogu jaekaubanduse müügimaht iga kuu lõikes ning ka Prisma Peremarketi kahjum oli mullu 3,1 miljonit eurot. Kahjumi peamised põhjused olid majanduslangus, suured investeeringud ja jätkuv soodsa hinnataseme pakkumine. Aastatel 2020-2023 investeeris Prisma Eestis 50 miljonit eurot.

„Märtsis toimunud Norstati uuringu põhjal lähtutakse siiski toidukorvi puhul hindadest, valides soodsamaid tooteid ja otsides allahindluseid, kuid samal ajal on tarbijate kindlustunne kasvamas. Meie strateegiline eesmärk on pakkuda oma klientidele alati soodsaimat ostukorvi ning jätkame selle põhimõttega ka edaspidi. Näiteks on Prisma olnud 24 korral Postimehe ostukorvi uuringu põhjal taskukohaseim kauplusekett ja viimati saavutasime ostukorviliidri staatuse selle aasta maikuus,“ kommenteeris Prisma Peremarketi juhatuse esimees Ilkka Alarotu.