Prisma heategevuskampaania viib kiusamisennetusprogrammi kahte Eesti kooli

Eelmisel aastal müüdi Prismas Vallila EV100 kollektsiooni tooteid ning nende müügist annetati sihtasutusele Kiusamisvaba Kool 5% ehk 4352 eurot. See annetussumma aitab sihtasutusel katta vähemalt kahe Eesti kooli KiVa kiusamisennetusprogrammiga liitumise kulud.

Kampaania raames müüdi Prisma kauplustes Soome tuntuima tekstiilitootja Vallila erikollektsiooni, mis loodi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval puhul ja mida kaunistasid Tallinna vanalinna motiivid. Lisaks loodi koostöös kohalike väiketootjatega samade motiividega pakend meekomplektile, käsitööseebile, kamajahule ja šokolaadile. Prisma töötajad said välja valida organisatsiooni, kelle toetuseks raha annetatakse ning valik langes SA Kiusamisvaba Kooli kasuks.

Kiusamisvaba Kooli SA juhatuse liige ja uuringukoordinaator Kristiina Treial on toetuse üle siiralt rõõmus. “Lootsime kampaaniaga koguda summa, mis võimaldaks meil KiVa-ga liita ühe Eesti kooli ehk oleksime pidanud koostööd õnnestunuks juba ca 2000 euro suuruse annetussumma kokku saamise korral,” rääkis ta. “Et aga see osutus oodatust lausa kaks korda suuremaks, on tohutult rõõmus üllatus!”

Treiali sõnul maksab ühe kooli liitumine ca 2 000 eurot, mis katab nii ettevalmistavate koolituste, õpilasküsitluse kui materjalide kulud. „Prisma annetuse abil saame need kulutused katta vähemalt kahel Eesti koolil.“

„Perede heaoluga seotud teemad on Prisma jaoks tähtsad ning Kiusamisvaba Kooli toetamine on seda erilisem, et kõik Prisma töötajad said kaasa rääkida ja välja valida organisatsiooni, keda toetada. Kiusamise vähendamine Eesti koolides on paljude meie töötajate jaoks südamelähedane teema ning meil on siiralt hea meel, et saame kiusamisennetusprogrammi viia vähemalt kahte uude kooli,“ sõnas Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots. „Täname omalt poolt nii Vallilat kui Eesti väiketootjaid, kes erikollektsiooni loomisesse oma panuse andsid ning ka kõiki Prisma kliente, kes neid tooteid ostsid ja seeläbi kiusamisennetusprogrammi panustasid.“

KiVa programmi rakendab Eestis juba 70 kooli ning käimas on uute koolide värbamiskampaania, millega loodetakse programmiga liita veel kuni 25 kooli, sh 10 venekeelset kooli üle Eesti. Programmiga liitumise vastu saab huvi üles näidata 15. veebruarini sihtasutuse kodulehel  www.kiusamisvaba.ee/liitu.